ZIGUSDT Teknik Analizi

Piyasa istatistikleri

Zignaly (ZIGUSDT), dünkü işlemlerine göre yüzde 8 oranında yükselerek 0,0990$ civarında işlem görüyor. Haftalık verilere göre ise yatırımcılarına yüzde 1 oranında kazanç sağladığı gözlenmektedir. Coinmarketcap verilerine göre market büyüklüğüne göre 401. sırada yer almaktadır. Haftalık bazda analizlerimizde sıkça yer verdiğimiz Zignaly, Ninja Shuttles NFT koleksiyonunu da piyasaya sürdü. 

Detaylar için, “Buraya” tıklayınız. 

ZIGUSDT

ZIGUSDT paritesini günlük periyotta teknik olarak ele aldığımızda Ekim ayından beri süregelen yükselen kanalın içerisinde hareketliliğini sürdürmektedir. Şu anki fiyat seyrini baz aldığımızda ise kanalın alt destek bandından aldığı alım yönlü tepki ile yükselmeye başladı. 

Grafikte de yer alan sarı daireli alanlara özellikle yoğunlaşırsak kanal orta bandını majör bir direnç olarak kabul edebiliriz. Bu sebeple de özellikle RSI verilerini incelediğimizde de Sarı daireli alanlardan bir tepki aldığı ve aşağı yönlü bir kırılmanın gerçekleştiği gözlenmektedir. RSI verilerine göre, RSI 47.47 seviyesi önemli bir direnç bölgesini oluştururken buradan yukarı yönlü hareketlilikte fiyat bazlı üst direnç seviyelerini takibe alabiliriz. 

 Olası bir yükselişin devamında 0,1152$ direnci kırılır ve üzerinde mum kapanışları gözlenirse 0,1344$ ve 0,1816$ dirençleri ön plana çıkmaktadır. Fakat kanal içerisindeki seyrine göre bu bölgeden olası kar satışları izlenirse Fib’618’e denk gelen 0,0820$ desteği takip edilebilir.

RSI ile fiyat arasında bir uyumsuzluk bulunmamaktadır. Kısa vadeli işlemler adına hareketli ortalamalardaki olumlu seyir devam etmektedir. 

ZIGUSDT Pivotu: 0,0990

Dirençler: 0,1152/ 0,1344/ 0,1816

Destekler: 0,0884/ 0,0820/ 0,0732

💡HAFTALIK KRİPTO VARLIK VE BLOCKCHAİN BÜLTENİ (25.03.2024–31.03.2024)’ni incelemediyseniz hemen “BURAYA” tıklayınız!

💡ETF’ler Neden Bitcoin Yükselişini Hızlandırdı? Podcast’ini dinlemek için hemen “BURAYA” tıkla!

Uyarı: Bu bültende yer alan her türlü bilgi, veri ile haberin doğruluğunu ve yeterli olduğunu garanti etmemektedir. Eksik bilgi, güncelleme ve herhangi hatalı bilgi de ortaya çıkabilecek zararlardan sorumluluk kabul etmemektedir. Bültendeki bilgiler hiçbir şekil ve surette ön ihtar ve/veya ön ihbara gerek kalmaksızın değiştirebilir ya da yayından kaldırabilir. Kripto para piyasaları hakkında genel bir bilgi vermek amacıyla hazırlanan bu bültendeki veri ve bilgiler hiçbir şekilde bu bültenin herhangi bir taahhüdünü kapsamamakla beraber tüzel/gerçek kişiler tarafından alınacak karar ve riskler bu kişilere ait olacaktır. Bültende yer alan analizlerin hiçbir surette yeterliliği ve doğruluğu garanti edilmemektedir. Oluşabilecek zarardan da sorumlu olmamakla beraber oluşabilecek herhangi bir zarar talep edilemez. Bülten’de yer alan yazılar asla yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Sadece piyasalara ilişkin genel bir bilgi ve yorum içerir. Bültendeki yazıları izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır.